wtorek, 2 sierpnia 2016

58(338) Najcenniejszy dar

Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Ocena: 3+/6

Richard jest młodym biznesmenem, ojcem i mężem. Dopiero rozkręca swoją firmę wypożyczającą stroje na eleganckie okazje, dlatego finansowo rodzinie niezbyt dobrze się wiedzie. Gdy żona Richarda znajduje ogłoszenie w gazecie o tym, że starsza pani poszukuje rodziny do pomocy w domu w zamian za mieszkanie w wiktoriańskim domu, nie wahają się zbyt długo. I tak poznają Mary, która szybko staje się przyjaciółką i przyszywaną babcią. Na strychu starego domu Richard znajduje starą szkatułkę, a w niej kilka listów miłosnych. Domyśla się, że Mary ma jakąś tajemnicę. Wkrótce potem, tuż przed pierwszym wspólnym Bożym Narodzeniem, wychodzi na jaw, że Mary jest ciężko chora, a w same święta umiera. Jednak wcześniej zadaje młodemu, zabieganemu mężczyźnie trudne pytanie: co było pierwszym darem w pierwsze Boże Narodzenie? Gdy tajemnica Mary ujrzy światło dzienne, Richard uświadamia sobie, co chciała mu przekazać starsza pani.
To typowy ckliwy, amerykański wyciskacz łez. Podobno to pierwsza powieść Evansa, od której zaczęła się jego błyskotliwa kariera pisarska. Książeczka jest mała i cieniutka, do przeczytania w godzinkę.
Mimo, że jest co cna przewidywalna, napisana nieco sztucznie, naiwna i grająca na emocjach, zostawia po sobie jakiś delikatny ślad w sercu. Odpowiedź na pytanie Mary każe się na chwilkę zatrzymać i zastanowić...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz