piątek, 9 maja 2014

25(145) "Świat do góry nogami"

Autor: Beata Ostrowicka
Ilość stron: 190
Ocena: 4/6
Źródło: biblioteka

Po śmierci mamy świat nastoletniej Oli staje do góry nogami. Nie dość, że musi sobie poradzić ze stratą najdroższej na świecie osoby, ze swoją żałobą, to jeszcze spadają na nią wszelkie domowe obowiązki oraz opieka nad młodszym rodzeństwem. Pozostawiona sama sobie, zderzająca się z pretensjami najbliższych, dziewczyna coraz gorzej radzi sobie z rzeczywistością, co wzbudza w niej poczucie winy, opuszcza szkołę, coraz częściej ma "smutne dni". Wreszcie nie ma siły wstawać z łóżka i pragnie tylko jednego: przestać myśleć i porządnie się wyspać. Sięga więc po relanium.
Dużo w powieści jest złych emocji, kłótni między siostrami, awantur z ojcem, który tak naprawdę okazał się bardzo nieodpowiedzialny, zostawiając wszystkie domowe sprawy na głowie córki. Jest i wątek romansowy, piękna, ale trudna pierwsza miłość, która nie ułatwia Oli życia...
Autorka porusza ważny i trudny temat depresji młodzieży. Jednak wg mnie traktuje go bardzo powierzchownie. A szkoda, bo można by naprawdę ciekawie go rozwinąć.
Książka bardziej młodzieżowa niż dorosła, smutna momentami, ale z happy endem. Szybka lektura na dwa wieczory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz