piątek, 30 maja 2014

32(152) Bajki o życiu

Autor: Małgorzata Dawid-Mróz
Ilość stron: 104
Ocena: 5+/6
Źródło: pożyczona

Bajki o życiu kupiłam jakiś czas temu na prezent dla bliskiej mi osoby. Jednak ciekawość była zbyt silna, by nie zajrzeć do książki. Tym bardziej, że od dawna śledzę blog Autorki. I tak książka została przeczytana od deski do deski zanim trafiła do założonego celu;)
Jest to zbiór 50 bardzo trafnych o różnych aspektach życia: przemijaniu, radości, o macierzyństwie, poszukiwaniu siebie i sensu. Ale tak bez lukru, bez zbytniej słodkości, z odrobiną dziegciu. Jak to w życiu.
W dzisiejszym świecie, tak zabieganym, pełnym gadżetów i błyskotek, bombardującym nas tysiącami bodźców, Autorka zachęca, by na chwilę się zatrzymać. Dostrzec urok tej chwili, poczuć zapach powietrza, dotknąć rozkwitających pąków, usłyszeć ciszę. Bajki każą się zadumać nad tym, co nam umyka. By kiedyś nie żałować, że życie przemknęło obok, że nic z niego nie mieliśmy, że tak naprawdę nigdy nie żyliśmy.
Uroku książce dodają niesamowite ilustracje autorstwa Dariusza Klimczaka. Już one same w sobie są opowieścią!
Myślę, że Bajki są bardzo osobiste, zawierają przecież przemyślenia Autorki. Jestem pewna, że znajdują w nich odzwierciedlenie zarówno szare zwyczajne dni, jak i ważne wydarzenia Jej życia.
To piękna, mądra książka, do której chce się wracać znów, i znów, i znów.

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję :) Proszę skontaktuj się ze mną mailowo, mam dla Ciebie nagrodę za udział w konkursie :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń