środa, 21 maja 2014

29(149) Zła dziewczyna

Autor: Beata Ostrowicka
Ilość stron: 180
Ocena: 4+/6
Źródło: biblioteka

Marcyśka przyjeżdża z małej wsi do Krakowa, by się uczyć. Mieszka ze starą ciotką, która skutecznie zatruwa jej życie. Jednak dziewczyna jest zdesperowana, nie chce wracać do znęcającego się nad nią ojca, bezradnej matki i dwójki młodszego rodzeństwa, nie chce wyjść za mąż przed 20-tką, nie chce rodzić dzieci i spędzić reszty życia na wsi. Wie, że studia to jedyna droga do innego świata.
Ciotka umiera i okazuje się, że swoje mieszkanie zapisuje w testamencie Marcyśce. W bliższej i dalszej rodzinie aż wrze od emocji, bo każdy liczył na podział spadku. Także ojciec Marcyśki już "wydaje" pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Jednak dziewczyna zdecydowanie stawia opór: to jej mieszkanie i chce w nim zostać. Tak zaczyna się jej trudna walka z problemami codzienności i z rodziną.
Bardzo ciekawa powieść psychologiczna, ukazująca determinację młodej, samotnej dziewczyny. Oraz to, jak trudno w młodym wieku podejmować całkiem dorosłe decyzje, by ich skutki nie okazały się zgubne, jak trudno radzić sobie z prozą życia, gdy jest się zdanym tylko na siebie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz