wtorek, 4 grudnia 2012

49. "Kukułka"

Autor: Antonina Kozłowska
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 280
Ocena: 4+/6
Źródło: kolejkowo


Z okładki:
" Marta ma wszystko, czego może pragnąć kobieta – kochającego męża, dobrze płatną pracę, mieszkanie na ekskluzywnym osiedlu. Ma to wszystko, czego pragnie Iwona, samotna matka dwójki dzieci pracująca jako woźna w szkole. Marta ma wszystko – prócz dziecka, którego pragnie najbardziej na świecie.
Ścieżki obu kobiet krzyżują się w dramatycznym momencie ich życia. Czy to spotkanie sprawi, że spełnią się ich najskrytsze marzenia?"

Temat bardzo ciekawy i kontrowersyjny - surykatka, kobieta "wynajmująca" swój brzuch... Dał mi dużo do myślenia, jak ja zachowałabym się na miejscu opisanych kobiet-głównych bohaterek. Jakie emocje by we mnie były. Przeżywałam nadzieje i rozczarowania wraz z Martą, ale także zmieniające się uczucia Iwony.
Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga. Jednak wg mnie jest trochę za "sucha". I początkowo nieco chaotyczna, momentami miałam problem w odnalezieniu się w chronologii.


1 komentarz:

  1. tematyka faktycznie interesująca, juz gdzieś się z tym tematem w literaturze na pewno spotkałam, ale za nic nie mogę sobie teraz przypomnieć gdzie...?
    asymaka.blog.interia.pl

    OdpowiedzUsuń