poniedziałek, 29 grudnia 2014

80(200) Świadectwo prawdy

Autor: Jodi Picoult
Ocena: 3+/6
Źródło: szafa z książkami

Na farmie Amiszów w Pensylwanii znaleziono ciało noworodka. Jedyną podejrzaną jest 18-letnia Katie. Jednak nikt nie widział, żeby była w ciąży, a ona zapiera się, że nie urodziła żadnego dziecka...Dowody są jednoznaczne. Obrony dziewczyny podejmuje się Ellie, adwokatka z wielkiego miasta, jej daleka kuzynka. Warunkiem na to, aby Katie nie czekała na proces w areszcie jest 24-godzinny nadzór, co wiąże się z zamieszkaniem Ellie na farmie. Niełatwo jest dotrzeć do psychiki dziewczyny, niełatwo przygotowywać się do obrony, tym bardziej, że na farmie nie ma nawet prądu potrzebnego do ładowania baterii komputera, a w duszy Ellie odzywają się skrzętnie chowane lęki i pragnienia.
Temat ciekawy, jednak powieść trochę "przegadana". Picoult pisze łatwym językiem, szybko się ją czyta, ale chwilami wątki tak się ciągną, że jest to nużące.
 Doceniam ilość pracy, jaką musiała włożyć Autorka, by zdobyć widzę potrzebną do  powstania powieści. Terminologia prawnicza, informacje na temat życia Amiszów, przebieg procesu-by powstały te wątki na pewno potrzebne było sporo zachodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz