poniedziałek, 16 lutego 2015

09(209) Saga o Ludzich Lodu. Zauroczenie

Autor: Margit Sandemo
Ocena: 4/6
Ilość stron: 260
Źródło: biblioteka


Od dawna miałam chrapkę na słynną sagę.Wchodząc ostatnio do biblioteki od razu zauważyłam cały rządek małych książeczek, jakby czekających na mnie!
Norwegia, 1581 rok, szaleje zaraza, która uśmierca wielu ludzi. W tym cała rodzinę 17-letniej Silje, która musi szukać sobie nowego schronienia. Dziewczyna znajduje po drodze malutką dziewczynkę oraz noworodka i postanawia się nimi zaopiekować. Przez przypadek natrafia na złowrogo wyglądającego mężczyznę, który budzi w niej nieznane dotąd uczucia. Od tej pory losy jej i dzieci powoli zaczynają się wiązać z Tengelem i Ludźmi Lodu, którzy kojarzyli jej się z grozą i tajemnicą.
Przy okazji poznajemy okruchy historii XVI-wiecznej Norwegii,  wierzenia ludzi na pograniczu początków chrześcijaństwa i pogaństwa.
Powieść pełna namiętności, uczuć, tajemniczości, średniowiecznych wierzeń i czarów. Przyznam, że nie jest szczytem kunsztu literackiego, jednak losy bohaterów wciągają niesamowicie. Napisana jest bardzo prosto, jak typowe romansidło. Świetna lektura by oderwać się od rzeczywistości ;)

1 komentarz:

  1. Miłego czytania. Mam cały komplet .... prawie bez kilku końcowych egzemplarzy......

    OdpowiedzUsuń