piątek, 6 marca 2015

15(215) Kuźnia na Rozdrożu

Autor: Ewa Siarkiewicz
Ocena: 3/6
Ilość stron: 365
Źródło: biblioteka

Trzydziestoletnia Adela, mężatka od pięciu lat i od tylu samo świadoma, że to małżeństwo to niewypał. Żyje u boku faceta, który ją irytuje, nie zauważa, traktuje przedmiotowo i którego nie kocha. Co piątek urządza kolacyjki dla wrogo do niej nastawionych, wrednych teściów. Na szczęście ma przyjaciółki, siostrę i znajomą wróżkę. Nagle otwiera się przed nią perspektywa wyjazdu na kilka lat do Włoch-to tam zostaje wysłany służbowo Marian, a ona, jako przykładna żona, ma mu towarzyszyć i wreszcie urodzić mu dzieci...To najczarniejszy scenariusz, jaki Adela mogłaby sobie wyobrazić. Wciąż się zastanawia, czy coś lub ktoś jest w stanie zmienić przeznaczenie.
Adela to postać nieco irytująca. Bezradna, bezwolna, żyjąca marzeniami o prawdziwej miłości i nie umiejąca nic zrobić z własnym życiem. Jednak jest pewnie odzwierciedleniem niejednej realnej kobiety, uwikłanej w nieszczęśliwy związek, zbyt mało odważnej, by zacząć kształtować rzeczywistość po swojemu, mówić to, co naprawdę uważa...
To typowo kobieca powieść, obracająca się głównie wokół tematu damsko-męskiego. Pod delikatnym humorem można znaleźć  sporo goryczy. Autorka pod wątkami rodem z taniego romansu ukryła wtrącenia o przemocy w rodzinie, małżeństwach z rozsądku, samotności i lęku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz