niedziela, 15 września 2013

49(103) "Sklepik z niespodzianką. Adela"

Autor: Katarzyna Michalak
Ilość stron: 280
Ocena: 3/6
Źródło: biblioteka


Na szczęście nie musiałam długo czekać na drugą część pachnącego ciastem i czekoladą Sklepiku z niespodzianką:) Z miłą chęcią zasiadłam w ponury, deszczowy, jesienny już wieczór w uroczym gronie przyjaciółek, znanych z poprzedniego tomu: Bogusi, Adeli, Lidki i Stasi.
Tym razem tytułową bohaterką jest Adela, femme fatale Pogodnej, piękna radna w kożuszku i wysokich kozakach. Jak się okazuje, kryjąca w swym sercu wielką tajemnicę, która wystawia na próbę przyjaźń kobiet. jednak tragiczne zdarzenia scalają ją na nowo.
Ta część Sklepiku wypadła nieco gorzej od pierwszej. Zdecydowanie za dużo miejsca zajęły perypetie sercowe, romansowe wspominki, rozstania i powroty oraz mężczyzna, którego majacząca w oddali postać potrafi skłócić przyjaciółki. Bardziej czyta się jak ckliwe romansidło, niż ciekawą powieść dla kobiet. Chociaż akcja toczy się wartko, co chwila wydarza się coś zaskakującego, ale z reguły to wydarzenia z miłością w tle. Pojawia się też sporo mało wiarygodnych wg mnie zdarzeń, zbiegów okoliczności. I pieniądze-tak wielkie, że mało realne. Załatwiające wszelkie trudne sprawy, by mogły potoczyć się do słodkiego happy endu.
Do konstrukcji wkradło się nieco chaosu. Raz historię poznajemy z opowieści bohaterek, za chwilę następuje przeskok i cd snuje trzecioosobowy narrator. Są też przeskoki w czasie, co jest nieco mylące.
Jednak trzecia część Sklepiku już czeka na półce. Sięgnę po nią chyba bardziej z "rozpędu" niż ciekawości, bo wiem już mniej więcej czego się spodziewać.

PS. Dodam, że sernik wg przepisu Bogusi z pierwszej części jest wyśmienity!!!

1 komentarz: