wtorek, 3 września 2013

47(101) "Doktor Karolina"

Autor: Joanna Rogala
Ilość stron: 235
Ocena: 2/6
Źródło: biblioteka


Karolina niedawno skończyła studia weterynaryjne.  Jedzie do dziadka do leśniczówki, by tam odpocząć, przemyśleć, co chce robić w życiu i pomóc lokalnemu lekarzowi w szczepieniu psów. Jej narzeczony wyjeżdża za granicę, gdzie zaczyna praktykę lekarską i znajduje pracę w laboratorium dla Karoliny. Rodzice są przekonani, że córka będzie kontynuowała działalność naukową na uczelni. A ona sama ma zupełnie inne marzenia.

Książka - wielkie rozczarowanie.  Brak w niej polotu, wartkiej akcji. Jest rozwleczona go dranic wytrzymałości. Opisany jest każdy detal, chwila po chwili, nawet to, czy Karolina odkręca kurek lewą czy prawą nogą, czy odwróciła się w lewą czy prawą stronę. Bardzo brakowało mi jakichkolwiek opisów miejsc, przyrody. Autorka tak skupiła się na każdym ruchu bohaterki, że pominęła otoczenie. Próbowała nadać akcji nieco barw wprowadzając wydarzenia, które miały być atrakcyjne, jednak znów zbyt zbladły przy faktach takich jak schodzenie po schodach stopień po stopniu...
Jedyny atut to piękna okładka:)
Jak dla mnie - szkoda czasu na tą lekturę.


1 komentarz:

  1. Po przeczytaniu opisu fabuły nabrałam ochoty na tę książkę, jednak skoro jej nie polecasz, to nawet nie będę sobie nią zawracała głowy.

    OdpowiedzUsuń