środa, 3 kwietnia 2013

16(70) "Podnieś głowę"

Autor: Ewa Woydyłło
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 156
Ocena: 4/6
Źródło: pożyczonaKsiążka skierowana do kobiet. Autorka dotyka wielu obszarów kobiecej psychiki, chce pomóc zmierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak uzależnienia, lęk, perfekcjonizm, ale i określenie własnej tożsamości, zderzenie z nieuchronnym procesem starzenia się, ze śmiercią kogoś bliskiego. Namawia do samorozwoju, do szukania swoich pasji, przyjaciół, do dbania o zdrowie, bo wszystko to sprzyja świadomemu i pięknemu rozwijaniu kobiecości.
Ewa Woydyłło jest psychoterapeutką specjalizującą się w pracy z osobami uzależnionymi, co ma odzwierciedlenie w książce. Nie raz miałam wrażenie, że kieruje swoje słowa właśnie do kobiet wychodzących z uzależnienia, zaczynających swoje nowe życie, bez nałogu i szukających sił do odnalezienia siebie.
Książka napisana jest prostym językiem, łatwa w odbiorze, ale dla mnie traktująca każdy z tematów bardzo powierzchownie. Może być pozytywnie naładowaną mapą, wstępem do szukania i zagłębienia tego wątku, który akurat jest w danym momencie życia ważny i potrzebny.

1 komentarz:

  1. Patrząc na okładkę "Podnieś głowę" od razu przypomniało mi się lato:-) Niestety trzeba jeszcze poczekać na tę cieplutką aurę.
    Co do samej książki, jej tematyka mnie niestety nie zaciekawiła, dlatego spasuje.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń