poniedziałek, 26 sierpnia 2013

43(97) "Sklepik z niespodzianką. Bogusia"

Autor: Katarzyna Michalak
Ilość stron: 320
Ocena: 3+/6
Źródło: biblioteka


To pierwsza część cyklu. Nie wiem, co takiego jest w książkach Pani Michalak, że denerwują mnie swoją naiwnością, przewidywalnością i prostotą, a jednak błyskawicznie czytam je od deski do deski!
Bogusia ma 26 lat, za sobą szczęśliwe, wręcz sielankowe dzieciństwo i wczesną młodość, pracę w Holandii przy zbieraniu cebulek i podróż powrotną do Polski. Po drodze przypadkowo trafia do nadmorskiej miejscowości o pięknej nazwie Pogodna, a tam przez przypadek;) - na kamienicę ze sklepikiem do wynajęcia. Okazuje się, że wynajęcie całej kamienicy to koszt 1000zł miesięcznie! Postanawia podjąć ryzyko i w miejsce planowanej prestiżowej kwiaciarni w Warszawie, otworzyć sklepik z "kurzołapkami" w malutkiej miejscowości gdzieś między Kołobrzegiem i Koszalinem. Wchodzi w małomiasteczkową społeczność, poznaje jej tajemnice, zyskuje grono przyjaciółek i kilku potencjalnych kandydatów na mężczyznę jej serca i życia.
Jest to typowe babskie czytadło, jak wspomniałam-naiwne aż do granic przyzwoitości (ciekawa jestem, gdzie można znaleźć tak przychylnych pracowników Sanepidu;) ), słodkie i lekkostrawne;) Na słowa uznania zasługuje poruszenie tematu depresji i ukazanie ciemnych stron życia z osobą pogrążoną w tej chorobie. Akcję fajnie urozmaicają przepisy na gorącą czekoladę i wypieki, które Bogusia serwuje w swojej kawiarence (muszę wypróbować przynajmniej niektóre z nich!).
Mimo wszystko uważam, że to najlepsza książka tej autorki, którą do tej pory czytałam, a seria dużo ciekawsza niż poprzednie.Książka kończy się tak ekscytującą sceną, jak najlepszy odcinek serialu! Koniecznie trzeba sięgnąć po kolejną część!

2 komentarze:

  1. Taki to już paradoks, im książka naiwniejsza i przewidywalna, tym chętniej ją czytamy!
    Książek pani Michalak jeszcze nie czytałam, bo chyba obawiam się, że za bardzo się w nie wciągnę i nie będę potrafiła oderwać się od lektury :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak już zmęczą mnie morderstwa i zagadki kryminalne, poturbowani policjanci śledczy i mroczne tajemnice, to może (dla podróży w inny świat) przeczytam.

    OdpowiedzUsuń