wtorek, 25 lutego 2014

13(133). "Jak oddech"

Autor: Małgorzata Warda
Ilość stron: 340
Ocena: 5/6
Źródło: pożyczona

Jasmin i Staszek znają się od wczesnego dzieciństwa. Ich matki spotkały się w rodzinie zastępczej i zaprzyjaźniły. Dzieci, wychowując się razem, odkrywają swoją cielesność, obiecują sobie, że zostaną małżeństwem, jak dorosną. Jednak na kilka dni przed tym, jak mają razem zamieszkać, Staszek znika. Zostaje uznany za zaginionego, akcję poszukiwawczą podejmuje jego matka, policja, znajomi i oczywiście Jasmin. Dziewczyna sięga po coraz bardziej wyszukane i niekonwencjonalne metody, powoli popada w obłęd i depresję. Wydarzenia obecne przeplatają się ze wspomnieniami. Z każdą stroną przed czytelnikiem odkrywają nowe, często zaskakujące fragmenty życia Staszka, które zmieniają kształtujący się obraz sytuacji. Zakończenie jest niejednoznaczne, pewnie tak jak zakończenie wielu historii osób uznanych za zaginione.
Książka wstrząsająca. Zrobiła na mnie duże wrażenie. Czyta się ją błyskawicznie, z zapartym tchem czekając na kolejne szczegóły. Ma zarówno cechy powieści obyczajowej, sensacyjnej, jak i psychologicznej.

1 komentarz:

  1. Już czytałam o tej książce, może jak będzie w bibliotece to sobie ją wypożyczę, gdyż lubię takie historie jak opisałaś.

    OdpowiedzUsuń